З року в рік зростає кількість людей, які цікавляться археологією та мають намір зайнятися приборним пошуком; зростає інтенсивність їхньої діяльності та ареал її поширення.

 

Для боротьби проти «чорної археології» звучать заклики створити на державному рівні спеціальні підрозділи МВС України з відповідною фаховою підготовкою; залучати до цієї справи науковців, органи місцевого самоврядування, добровільні народні дружини, формування козацтва, громадські організації та ЗМІ.

 

Із цього слідує, що в найближчому майбутньому, любителям приборного пошуку, у яких дана діяльність є некомерційною, а лише улюблене заняття, доведеться шукати нове хобі.

 

Спілка Дослідників Культурної Спадщини пропонує альтернативні варіанти вирішення даної проблеми, які вже давно використовуються, для прикладу, в Європейських країнах:

  • встановити чіткі правила для даного виду діяльності та території;
  • як стимул – підняти винагороду у разі передання скарбу державі з 25% до 50% (як у інших країнах);
  • дієвим важелем посилення офіційної археології (як кадровим, так і фінансовим) може стати розвиток археологічного туризму, залучення до участі у розкопках аматорів під керівництвом фахівців, співробітництво в цій галузі академічних установ з НДО.

 

У випадку наявності у Вас бажання доторкнутися до багатовікової історії власним поглядом та руками на абсолютно законних підставах – вступайте до лав Спілки Дослідників Культурної Спадщини, яка створена з метою об’єднання археологів, пошуковців і людей, пов’язаних з археологією, на основі їх загальних і професійних інтересів. Ви отримаєте посвідчення Члена Організації з відповідними повноваженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.