З кожним роком набирає обертів в Україні таке хобі, як шукання скарбів. Для багатьох це захоплення стає джерелом заробітку. Однак шукати скарби стає популярно серед успішних людей, чий статок набагато вищий за середній рівень.

Україна – багата історичними подіями територія. Тут були одні з найперших поселень. Земля України таїть в собі багатства багатьох епох і поколінь. Тому сюди тягне багатьох шукачів скарбів. Нікого, нажаль, не зупиняють ні закони країни, які, як правило, не працюють (!), ні дороге обладнання.

Пошук давніх артефактів починається з довгої роботи в архівах музеїв або, хоча б, в інтернеті, а не в полі, як багато хто думає. Маючи все необхідне обладнання можна гуляти по порожніх об’єктах дуже довго і нічого не знайти!

Щоб щось почати шукати, необхідно спочатку дізнатися – що і де може бути. Після чого можна вирушати за необхідним обладнанням.

Для початківця в пошуках скарбів нації найкраще підійдуть недорогі металодетектори. Без чого ще не зможе обійтись будь-який пошуківець, так це звичайна лопата. В арсеналі досвідченого археолога або шукача є кілька видів лопат.

Так само, необхідний компас чи інший прилад, що дозволяє орієнтуватися на місцевості, наприклад GPS. Важливою якістю для пошуківця є здатність читати карти і наносити на них позначки.

Інакше може виникнути ситуація, коли людина починає обстежувати одну ділянку по кілька разів, особливо, якщо ландшафт великих площ одноманітний.