Карти РСЧА (РККА – рос.) завантажити

Карти робітничо-селянської червоної армії або в простолюдді карти РСЧА були у використанні радянським військовим керівництвом в період Великої Вітчизняної Війни, з метою відстеження переміщення противника і ведення стратегічної розвідки. На жаль, не всі листи можна відшукати в наш час.


Карти Генштабу завантажити

Карти генштабу України в даний момент є одними з найбільш докладних і доступних топографічних карт. Кольорові растрові карти йдуть в досить хорошій якості, відскановано всі території України. Практично всі листи були створені в період 70-х-80-х років 20 століття.

Для шукачів скарбів, дані карти є помічником при зіставленні разом зі старими картами, наприклад, такими як царські трьохверстовки. Родзинкою цих карт є позначення місць курганів, що в свою чергу допоможе уникнути шукачам скарбів «непорозумінь» із законом.


Карти РП: 16-17 ст. завантажити

Атлас Речі Посполитої XVI-XVII століть на Землі Російські.

В даному Атласі відсутні два аркуші – найпотрібніших, найцікавіших. Якщо скласти всі листи до купи, то ми з подивом побачимо, що не вистачає північно-східної частини атласу. І це неспроста. Ті два листа показували наявність населених пунктів на Слобожанщині до 1650 р., що йде врозріз з догмою “Дикого поля” радянської, так і 50% – Сучасної історіографії. Тому два листа цього Атласу було вилучено і знищено за часів “СРСР + Польща = країни Варшавського договору”, інакше довелося б переписати підручники історії України зокрема, а всі книги з історії Слобожанщини – відправити в топку.

Atlas historyczny Rzeczypospolitej Polskiej. Epoka przełomu z wieku XVI-go na XVII-sty. – Dział II-gi: “Ziemie ruskie” Rzeczypospolitej / Opracował i wydał Aleksander Jabłonowski. – Warszawa; Wiedeń, 1899–1904.


Старі мапи Австрійської монархії завантажити

Старі мапи Австро-Угорські є цікавим і корисним матеріалом для людей, що займаються пошуком артефактів давнини за допомогою металодетекторів та людей, захоплених історією і бажаючих більше дізнатися про свій рідний край. Традиційно карти надані в чорно-білому варіанті з можливістю чітко бачити всі знаки і позначення. Покриття карт становить лише невелику частину території України.


Карти Шуберта України завантажити

Трьохверстна військова топографічна карта Російської імперії – це старовинна карта територій нинішньої європейської частини Росії, України, Білорусі, Молдови, Латвії, Литви та Естонії. Топографічні зйомки місцевості, для побудови карти проводилися у другій половині XIX століття, починаючи з 1846 року. Рекогносцировки місцевості, для актуалізації картографічного матеріалу, здійснювалися аж до початку XX століття. В основному зміни стосувалися нанесення залізничних шляхів, зміни назв населених пунктів і вказівки чисельності дворів в них.

На ній позначені всі об’єкти, які можна намалювати в такому масштабі: для великих міст дані зразкові схеми вулиць, іноді із зазначенням окремо розташованих будівель. Показані дороги, від найбільших, до стежок, крім лісових. Відображені ліси, болота, струмки, поля, чагарники, кургани, окремі будови, мости, переправи різного роду, млини та інші предмети особливого роду.

Квадрати:

  • 19:9 – 19:12
  • 20:9 – 20:13
  • 21:7 – 21:13
  • 22:7 – 22:15
  • 23:7 – 23:18
  • 24:7 – 24:18
  • 25:7 – 25:18
  • 26:8 – 26:17
  • 27:8 – 27:16
  • 28:7.

Нижче Ви можете ознайомитись та завантажити такі карти:

В старовинних картах одна біда – час йде, рельєф змінюється, деякі дороги і мости стають непридатними. Дещо, навпаки, будується. А карти, на жаль, не змінюються.

Для використання карт в OziExplorer‘і листи карт потрібно прив’язати до координатної сітки. Щоб використовувати карти в OziExplorer‘і, в меню “File/Configuration” в полі “Map File Path” вкажіть шлях до каталогу з файлами прив’язки або каталогу більш високого рівня.