Пляж – ідеальне місце для того, щоб випробувати вдачу і навіть заробити! Зазвичай, в розпал сезону відпусток, все узбережжя усіяне відпочиваючими. Але ми з’являємося на пляжі не для бронзової засмаги! Ми шукаємо те, що інші втратили: гроші, годинники, ланцюжки, каблучки і т.д. Озброївшись металодетектором кожен може спробувати себе в цій захоплюючій справі.

 

Шукати на пляжі цінні речі можна на двох ділянках: в зоні відпочинку на сухому піску, і в зоні прибою на вологому грунті або в солоній воді. Залежно від ділянки пошуку є і свої труднощі.

 

Зазвичай, з пошуком на сухому піску питань не виникає. Тут знадобиться практично будь-який металодетектор. Єдина складність – це відсікання помилкових цілей. Важливість цього моменту полягає в тому, що провідність золотих прикрас і предметів з алюмінію (фольга, пробки та інше сміття) схожі, що ускладнює їх диференціацію. Тому можна, або копати всі кольорові сигнали, або пропускати алюмінієвий брухт; проте тоді і золоті прикраси стануть для вас недоступні. При цьому металодетектори професійного рівня дозволяють з більшою часткою ймовірності розрізняти золоті прикраси і кольоровий металобрухт. Кількість знахідок на сухому піску приємно вас здивує: монети у величезній кількості, ключі, годинники, іноді прикраси. Але і металевого сміття буде безліч.

 

Найбільш продуктивний пошук буде на вологому піску, в смузі прибою. Зона прибою – це ділянка, на якій природа зібрала для вас золоті прикраси і при цьому тут кількість металобрухту буде мінімальною. Тут ми зіткнемося з серйозною проблемою: незважаючи на те, що пошукові котушки водонепроникні і їх сміливо можна занурювати в воду, не кожен металодетектор здатний працювати на мокрому піску і, особливо, в солоній воді. Солона вода має підвищену провідність і металодетектор буде реагувати на неї як на метал.

 

Тому для пошуку на вологому піску нам знадобиться металодетектор з функцією автопристосування до мінералізації грунту. Без цієї функції прилад не зможе впоратися зі своїм завданням.